dry suit diver
Dry Suit Diver – nurkowanie w suchym skafandrze 12.04
27 marca 2017
Zakrzówek nurkowanie
Zakrzówek na wiosnę
4 kwietnia 2017
Piechcin

W najbliższą sobotę, 8 kwietnia, wracamy do Piechcina. Piechcin – byłe wyrobisko wapienne w Wielkopolsce. Lazurowa woda, której nie znajdziecie w innych polskich zbiornikach i wizura, która czasami dochodzi do niespotykanych wartości. To właśnie tam udało się mi trafić na wizurę porównywalną do tej, jakie trafiają się w morzu śródziemnym. Może na takie same temperatury liczyć nie możemy, ale ponieważ mamy jesień, to spodziewamy się ładnej wizury. Pod wodą obowiązkowo do zaliczenia łuk skalny, bardzo malowniczy kadłub jachtu pełnomorskiego, którego poszycie wykonano z … siatkobetonu. Do tego masa innych atrakcji specjalnie zatopionych dla nurków i oczywiście bogate życie podwodne.

Wyjazd klubowy po kosztach – informacje o miejscu i cennik obsługującej nas bazy nurkowej znajdziecie TUTAJ.

Scenariusz podstawowy wyjazdu zakłada wyjazd w sobotę we wczesnych godzinach porannych (nad akwen jedzie się ciut ponad trzy  godziny), dwa nurki – w międzyczasie plażing i pikniking.

Scenariusz rozszerzony to nocleg z piątku na sobotę na miejscu (w sprawie noclegów proszę o kontakt bezpośredni) – wtedy na miejscu wieczorem spożyjemy kolację, wypijemy dobre wino/piwo i wyspani, po śniadaniu oddamy się nieskrępowanemu szaleństwu nurkowemu. Po dwóch nurkowaniach powrót do domów.

TUTAJ można poczytać moją relację z nurkowania w 2013 roku.

A tu filmiki z nurkowań w Piechcinie:

 

W sprawie wyjazdu pisz: kuba@4divers.pl lub dzwoń: 501-744-477