Kursy Open Water Diver kwiecień 2018
21 marca 2018
Zakrzówek AOWD suchy wrakowe
AOWD, suchy skafander i wrakowe
22 marca 2018
Koparki Jaworzno

 Na początek wiosny zaplanowaliśmy odwiedzić krakowski kamieniołom Zakrzówek i jaworzyńskie Koparki.

Zakrzówka nurkom nie trzeba przedstawiać. Najpopularniejsze polskie nurkowisko z dobrze rozbudowaną bazą nurkową i bogatą infrastrukturą pod wodą. Zalane wyrobisko wapienia co roku przyciąga tysiące nurków z całej Polski i okolic. Ponad trzydzieści metrów głębokości, podwodne ściany, ogromne otwarte przestrzenie i sporo ciekawych artefaktów zatopionych dla nurków – kesony, kadłuby samolotów transportowych, drewniany statek, autobus i resztki infrastruktury po funkcjonującej tu niegdyś pracy wydobywczej.

Koparki to z kolei właśnie tytułowe koparki – epicko wielkie maszyny pracujące w odkrywkowej kopalni, do tego celowo zatopiony wrak wycieczkowca rzecznego – Wilhelm. To trzy duże atrakcje tego zbiornika. Zbiornik polecam niedoświadczonym nurkom zwłaszcza. Nurek OWD nie może wymarzyć  sobie lepszego akwenu na szlifowanie umiejętności. Nieduży zbiornik o prostej nawigacji i płaskim dnie o maksymalnej głębokości 17m. Nie sposób się zgubić i przekroczyć uprawnień.

Wyjazd skupiony będzie wokół kursów – AOWD, Suchego Skafandra i Nurkowania Wrakowego, ale zapraszam też na zwykłą rekreację.

 W trakcie wyjazdu możesz zacząć lub skończyć następujące kursy:
AOWD
specjalizacja Suchy Skafander,
specjalizacja Nurkowanie Wrakowe

Serdecznie zapraszamy.
Więcej informacji.