KIEDY: 26.12.2016 - 02.01.2017
GDZIE: Islandia
CENA: 950 euro + przelot 480zł
IL. MIEJSC: 10 os

W żadnym innym zakątku Europy nie znajdziemy takich przestrzeni, ani nie doświadczymy takich widoków. Wulkaniczny krajobraz, gejzery, fiordy, gorące, bulgoczące błota i niezliczone szczeliny, z których bucha para o zapachu siarki są charakterystyczne dla tej „piekielnej” krainy. To również raj dla miłośników zwierząt: na klifach i wysepkach gromadzą się kolorowe maskonury, głuptaki i rybitwy. Porośnięte mchem, trawą i porostami wielkie połacie kraju to miejsce wypasu owiec i długowłosych koni islandzkich, a w okalających wyspę wodach żyje wiele gatunków ssaków morskich: wieloryby, orki, delfiny i foki. Na Islandii nikt się nie nudzi, zadowoli amatorów wysokogórskiej wspinaczki, jazdy konnej, wędkarzy, narciarzy, fotografów oraz nurków... Jest to jedyne na świecie miejsce gdzie nurkowie rekreacyjni mogą zobaczyć gejzery uwalniające gorącą wodę na dnie oceanu.

Silfra

Szczelinie Silfra natomiast, znajdująca się w jeziorze Thingvellir, w którym przejrzystość wody sięga 100 metrów, zaliczana jest przez znawców do najlepszych miejsc nurkowych świata (leży w miejscu gdzie rozchodzą się tektoniczne płyty euroazjatycka i amerykańska a wypełniona jest wodą pochodzącą z leżącego w odległości 50 kilometrów lodowca Langjökull, ale przefiltrowaną przez ogromną warstwę skał wulkanicznych – stąd jej krystaliczna przejrzystość.)
W sezonie zimowym mamy także wielką szansa na podziwianie niezwykłego zjawiska jakim jest zorza polarna.Ponad to Islandia zimą ma do zaoferowania nie mniej niż latem, między innymi szaleństwo na skuterach śnieżnych, niezliczone przestrzenie na narty biegowe oraz kameralne ośrodki na narciarstwo zjazdowe. Zimowe nurkowania dostarczają natomiast dodatkowego dreszczyku emocji (woda i tak ma zaledwie kilka stopni przez cały rok).


Iceland
Ramowy plan wyprawy: Zbiórka na lotnisku w Gdańsku lub Warszawie (w zależności od ceny biletów) i wylot na Islandię. Po przyjeździe zwiedzanie miasta w którym to znajduje się wiele obiektów godnych uwagi m.in.: stare miasto, stary port, muzeum narodowe, muzeum fotografii, gmach opery i kościoła, liczne puby i restauracje.
W pozostałe dni czas wolny na nurkowanie, narty biegowe, zjazdowe, wycieczki po okolicy.
W wybranym dniu całodzienna wycieczka według Złotego Kręgu (zwanego kręgiem nieustannych zachwytów) czyli między innymi Park Narodowy Thinvellir, Geysir, gejzery: Geysir i Strokkur (wystrzeliwujący w górę wodę na wysokość 20 - 30 metrów co 10 - 15 minut), bulgoczące bajorka, jeden z największych w Europie wodospadów (ma szerokość ok. 100 m, a z wysokości 44m z wielkim grzmotem, co sekundę spada ok. 200 m³ wody) czyli Gullfoss - Złoty Wodospad, a także według uznania wiele innych atrakcji: jeziorek wulkanicznych, wodospadów, urokliwych portów, fiordów, elektrowni termalnych itp.
Dla chętnych oczywiście możliwość nurkowania zarówno w oceanie, jeziorach, przy gorących gejzerach jak i szczelinie. Wybór czasu i miejsca należy do nas!!!
Całodzienna wyprawa na 2 nury (dojazd, butle, pasy balastowe) to koszt ok. 100 euro.
Wybranego dnia dla chętnych wizyta w największym w Europie komercyjnym kompleksie gorących źródeł Blue Lagoon. Łączy ona niezwykłe walory krajobrazowe - kontrast błękitno - mlecznej wody z czarno - brązową pokrywą lawy oraz wyjątkowe właściwości pielęgnacyjno-lecznicze. To sprawia, że Blue Lagoon jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Islandii - odwiedza ją ponad 400000 gości rocznie.
Dla chętnych wyjazdy do ośrodków narciarskich. Śnieg jest gwarantowany, trasy dobrze przygotowane, widoki piękne.Dojazd na stok, karnet i wypożyczenie sprzętu (narty, buty, kijki) to koszt ok.100 euro.
Mieszkać będziemy w typowo islandzkich chatach, komfortowych i w pełni wyposażonych. Na tarasie do naszej dyspozycji gorące jacuzzi.
Cena: 950 euro/os + przelot 450zł

Specjalnie przygotowany pakiet zawiera:
-wynajęcie w pełni wyposażonych chat
- wynajęcie samochodu
- paliwo
- zwiedzanie Reykjaviku i okolic
- zwiedzanie złotego kręgu (wodospady, doliny, gejzery itp.)
- opiekę miejscowego przewodnika w jeż. polskim
- ubezpieczenie turystyczne
Cena nie zawiera:
- wyżywienia (na miejscu składka na prowiant lub oddzielne zakupy)
- kosztów wybranych atrakcji i biletu wstępu do Blue Lagoon

Dodatkowe informacje:
http://tjalda.is/en/map/
http://www.bluelagoon.com/
http://aquadiver.pl/islandia
http://www.thingvellir.is/english.aspx
https://www.youtube.com/watch?v=enBKS6ckezk
Oferta przygotowana przez:
Biuro Podróży AQUATRAVEL.EU – PHU AQUAMANIA z siedzibą przy ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn, nr NIP 739-283-96-16, numer wpisu - 7/2016 – do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Warmińsko–Mazurskiego dokonanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, posiada gwarancje ubezpieczeniowe turystyczne w SIGNAL IDUNA Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. o numerze M 205615 w kwocie 386.415,00 złotych.
UBEZPIECZENIE DLA UCZESTNIKÓW: Polisa rozszerzona Hestia HP 903010963323 – Świat bez Kanady, USA, Chin i Japonii, KL i Assistance 200000 zł, NNW 20000 zł, OC 200000 zł, Bagaż 2000 zł.

Treści zawarte na tej stronie mają charakter informacyjny, umieszczone są bezpłatnie przez współpracowników CN 4divers.pli nie stanowią oferty handlowej.
 
 

W sprawie wyjazdu prosimy o kontakt