Wakacyjne Kamieniołomy

Zakrzówek i opcjonalnie Koparki Jaworzno

 
KIEDY: 10-13.06.2017
GDZIE: Kraków
CENA: 329zł (pakiet 2 noclegi + 2 dni nurkowania), 515zł (pakiet 3 noclegi + 4 dni nurkowania)W wakacje dobrym pomysłem jest nurkowanie w naszych rodzimych kamieniołomach. W okresie letnim większość jezior kwitnie, do tego dochodzą pływacy, ruch na powierzchni - to wszystko źle wpływa na widoczność pod wodą. My na ten czas zaplanowaliśmy odwiedzić krakowski kamieniołom Zakrzówek i opcjonalnie chcemy wybrać się do jaworzyńskiego kamieniołomu Koparki. Zakrzówek to zalane wyrobisko wapienia o maksymalnej głębokości wynoszącej trzydzieści jeden metrów. Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany, wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody. Nad wodę i zarazem na teren bazy wjeżdża się drogą, którą wywożono kiedyś urobek z kamieniołomu. Droga ta znika pod wodą, prowadzi dalej łagodnie schodząc serpentyną do samego dna i to wokół niej gromadzą się największe atrakcje tego nurkowiska. Na drodze znajdują się różne istotne atrakcje akwenu: platformy do ćwiczeń, wraki samolotów i pojazdów, a także dawna przebieralnia robotników. Po lewej stronie od drogi, niedaleko od brzegu znajduje się półka z zalanymi drzewami, drewnianym statkiem do ćwiczeń nurkowań wrakowych. Warto także ponurkować przy ścianach otaczających drogę i akwen. Pełno tam półek, załomów i nawisów skalnych. Widoczność pod wodą jest równie unikalna jak sam akwen - dochodzi czasami nawet do 15 m zależnie od pory roku. To jest czas aby pomyśleć o suchym skafandrze i nigdy nie kończyć sezonu nurkowego. Trzeba korzystać z długich dni i ładnej pogody - zamierzamy posiedzieć na Zakrzówku od rana do wieczora - wykonać nurkowania nocne, a między nurkowaniami odpoczywać na świeżym powietrzu, przygotowywać sobie przekąski na grillu. W sobotę i w niedzielę będziemy trenować elementy z kursu Rescue - jeżeli chcesz przypomnieć sobie umiejętności ratownicze - odezwij się, bez dodatkowych opłat dla posiadaczy uprawnień Rescue (lub będących w trakcie tego kursu) będzie można dołączyć do sesji treningowej.

W trakcie wyjazdu możesz zacząć lub skończyć następujące kursy:
- w sobotę i niedzielę część wód otwartych kursu Rescue
- OWD
- AOWD
- specjalizacja Suchy Skafander,
- specjalizacja Nurkowanie Głębokie,
- specjalizacja Nurkowanie ze skuterem,
- specjalizacja Nurkowanie Wrakowe.

Plan wyprawy:
środa – odbiór sprzętu do godziny 18:00.
czwartek - wyjazd do Krakowa w godzinach porannych. Nurkowania i potem integracja na mieście.
piątek - godz. 8:00 śniadanie i wyjazd nad zalew Zakrzówek (ul. Wyłom). sobota – godz 8.00 śniadanie. Spotkanie na Zakrzówku o 9.00. Nurkowania do oporu do zmierzchu, powrót do hotelu. Jemy w międzyczasie, między nurkowaniami - rozstawiamy grilla.
Niedziela – godz 8.00 śniadanie, spakowanie i wymeldowanie. Wyjazd na Zakrzówek lub na Koparki (zależnie od naszej wspólnej decyzji podjętej na Zakrzówku w sobotę)
Powrót do Warszawy i ewentualnie wspólny posiłek w trasie.

Zakwaterowanie:
Nocujemy w Ośrodku "Kolna" *, ul. Kolna 2, blisko obwodnicy, od strony Zakopanego. Z okien mamy piękny widok na Klasztor w Tyńcu.

Cena obejmuje:
Dwa lub trzy noclegi ze śniadaniami
Wejścia na teren bazy nurkowej i akwenu
Nurkowanie bez limitów
Opiekę instruktorów nurkowania
*) W cenie pokoju godzina basenu lub siłowni w ośrodku. Ośrodek ma swój zewnętrzny parking, a za dodatkową opłatą 15zł/doba można skorzystać z parkingu podziemnego bezpośrednio pod częścią hotelową.

Cena nie obejmuje:
Kosztów dojazdów
Kosztów obiadów
Ładowania butli (1,50/litr powietrza)
Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursantów).
 
 
 

W sprawie wyjazdu prosimy o kontakt