Zapraszamy na specjalny program nurkowy przygotowany dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Basenowe zajęcia nurkowe wprowadzają dzieci w magiczny świat podwodny - w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku młody adept sztuki nurkowej poznaje tajniki obsługi nurkowego sprzętu, łapie prawidłowe nawyki, uczy się komfortowo i efektywnie poruszać w środowisku podwodnym.
Zajęcia PADI Komando Foki (Seal Team) to ekscytujący program otwierający przed dziećmi nurkowy świat. Poprzez nurkowania na basenie oraz interaktywne omówienia, dzieci zdobywają umiejętności, poznają podwodny świat i świetnie się przy tym bawią. Rodzice i opiekunowie szybko doceniają zalety szkoleniowe programu, gdyż jego struktura pozwala dzieciom rozwijać umiejętności poprzez udział we wspaniałej przygodzie.
Program PADI Komando Foki nie jest certyfikowanym kursem, po zakończeniu którego dziecko nabywa uprawnienia do nurkowania w wodach otwartych, jest to jednak doskonałe wprowadzenie dla dziecka przygotowujące je do kursu PADI Open Water Diver (dzieci po uzyskaniu wieku 10 lat mogą wziąć udział w kursie OWD i uzyskać uprawnienia Junior OWD).
Podstawowe 5 misji podwodnych obejmuje poznanie tak podstawowych zagadnień jak:
- używanie znaków podwodnych,
- podstawy poruszania się pod wodą,
- obsługa sprzętu nurkowego,
- umiejętności nurkowe: neutralna pływalność, zawisanie w toni, oddychanie z automatu, wymiana automatu na fajkę. Ukończenie piątej misji oznacza, że uczestnik programu zaliczył podstawowy program Komando Fok i może wziąć udział w Misjach Specjalnych.

komando
Misja Specjalna Informacje dodatkowe
Środowisko Ochrona środowiska podwodnego, dbanie o zbiorniki wodne. Komandosi wydobywają i identyfikują różne przedmioty ustawione przez instruktora.
Przestrzeń kosmiczna Stan nieważkości - symulacja spaceru w stanie nieważkości - podwodny tor przeszkód, budowanie pod wodą.
Podwodna Nawigacja Orientacja podwodna, użycie kompasu nurkowego, mierzenie odległości pod wodą.
Nocne operacje Procedury nurkowania nocnego, użycie nurkowego oświetlenia, komunikacja podwodna w nocy.
Misja ratunkowa Zasady bezpiecznego nurkowania, podstawy niesienia pomocy na powierzchni i pod wodą.
Poszukiwanie i wydobywanie zasady podwodnego poszukiwania, jak wydobyć różne przedmioty z dna?
Nurkowanie w ABC Nurkowanie bez sprzętu, z użyciem maski, fajki i płetw. Zanurzanie się, wydmuchiwanie wody z fajki.
Misja szpiegowska - podwodne fotki Podwodna fotografia - używanie podwodnego sprzętu fotograficznego.
Wraki Odkrywanie i klasyfikacja podwodnych wraków, wykonanie planu wraku.
Identyfikacja podwodnego życia Rozpoznawanie różnych mieszkańców podwodnego świata.

Wszystkie zajęcia prowadzi wykwalifikowany i doświadczony instruktor nurkowania zrzeszony w federacji PADI. Instruktor posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć Komando Foki, jest także instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej. Program jest skonstruowany tak, by dzieci w sposób bezpieczny, pod okiem instruktora nurkowania zdobywały podstawowe umiejętności nurkowe - bawiąc się poznawały świat podwodny. Po zaliczeniu pięciu misji podstawowych dziecko może wziąć udział w misjach specjalnych, na których otrzymuje różne ciekawe zadania pokazujące różne aspekty nurkowania i świata podwodnego.
Grupy maksymalnie 4 osobowe.
Basenowe zajęcia prowadzone są na basenie ICDS Łomianki. Na życzenie grupy będzie możliwość zorganizowania Misji Specjalnej na innym basenie.


Ile to kosztuje?
Pakiet 5 podstawowych misji - 500zł
Każda dodatkowa misja 75złzł
 
 

Prosimy o kontakt: