Nurkowanie w suchym skafandrze

Dry Suit Diver - nurkowanie w suchym skafandrze

Nurkować można wszędzie i o każdej porze roku. Wszystko to kwestia dobrania odpowiedniego sprzętu. Lubisz nurkować w Polsce, nie chcesz przerywać okresu nurkowego na zimę? Marzy Ci się nurkowanie w Estonii, na Islandii, na Lofotach? Czas pomyśleć o specjalizacji "Nurkowanie w Suchym Skafandrze".

Co daje ta specjalizacja:
Suchy skafander zmienia nieco reguły nurkowania - przede wszystkim jest to kolejny środek wyporu, kolejne zawory - dodawczy i oddawczy, kolejne nowe umiejętności do zdobycia. Nurkowania w suchym skafandrze wymagają treningu i wyćwiczenia nowych nawyków, które pozwolą Ci przebywać dłużej w chłodnej wodzie, cieszyć się powtórzeniowymi nurkowaniami pomimo złej aury na powierzchni. Doceń komfort wychodzenia z wody, zrzucenia skafandra i bycia suchym i dogrzanym.

Część teoretyczna
To przede wszystkim poznanie suchego skafandra - jego rodzajów, typów, odmian i modyfikacji. Jakie są najpopularniejsze suche skafandry, jak je wybierać i dobierać pod siebie i swoje nurkowania? Jakie opcje wybierać, jakie są zalety i wady różnych rozwiązań - jak dbać o skafander, jak go utrzymywać w dobrym stanie jak najdłużej, typowe usterki i problemy. Teoria prowadzona jest w formie wykładu z prezentacjami różnych skafandrów, materiałów i części składowych. Pokazujemy jak prawidłowo dobrać rozmiar skafandra, jak istotne są elementy uzupełniające skafander: odpowiedni ocieplacz, kaptur, rękawice.

Część praktyczna
Trzy nurkowania, w tym jedno zwykle w formie zajęć basenowych z podstawowymi ćwiczeniami zapoznającymi ze skafandrem. Nurkowania na wodach otwartych skupiają się na uzyskiwaniu neutralnej pływalności z użyciem zaworów suchego skafandra, prawidłową pozycją i pracą nóg, a także ćwiczymy różne sytuacje awaryjne i proste sposoby na ich opanowanie.

W trakcie tych zajęć można nauczyć się:
- doboru typu i rozmiaru skafandra, a także wszystkich opcji i dodatków do niego
- prawidłowych technik nurkowania w suchym skafandrze i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach
- prawidłowej eksploatacji i pielęgnacji skafandra a także podstawowych czynności serwisowych.

Kto może się zapisać?
Posiadacz certyfikatu PADI Open Water Diver (PADI Junior Open Water Diver) lub stopnia równorzędnego innej organizacji. Wiek - minimum 10 lat .

Dlaczego my?
Posiadamy własną flotę szkolną suchych skafandrów czeskiej firmy Agama, odpowiednią flotę ocieplaczy firmy Fourth Element. Dzięki nam można także w trakcie kursu przetestować wszystkie modele skafandrów i ocieplaczy Santi. Dzięki nam możesz dobrać i zamówić produkty największych producentów suchych skafandrów. Na zakupy dla naszych kursantów udzielamy atrakcyjnych rabatów. Możliwość płatności ratalnych.

Cenniki kursów i specjalizacji