Podstawowy Kurs Nurkowy


PADI Open Water Diver

Dzięki temu kursowi uzyskasz uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 metrów, do wypożyczania sprzętu nurkowego, wchodzenia i korzystania z infrastruktury baz nurkowych na całym świecie. Uprawnienia federacji PADI są honorowane nawet w najdalszych zakątkach tego świata (a może nawet jeszcze dalej...).

Kurs rozpoczynamy spotkaniem organizacyjnym w naszym centrum nurkowym na Porajów 12. Wypełniamy dokumenty rejestracyjne, omawiamy plan szkolenia, to jest świetny moment na zadawanie wszelkich pytań, które Cię nurtują – po to się spotykamy, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości odnośnie kursu. Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości, może wziąć udział w pierwszych zajęciach basenowych. W tym przypadku jeżeli nie zdecyduje się na kurs, płaci tylko za te zajęcia – 150zł.

Struktura kursu:
Kurs składa się z pięciu sesji basenowych, części teoretycznej i wyjazdu na wody otwarte.

Sesje basenowe – pięć spotkań na basenie (szkolimy na basenie Namysłowska 8 lub w Dive Spot Warszawa na Bulwarach Wiślanych obok Centrum Nauki Kopernik), w trakcie których nauczysz się montować i wykorzystywać sprzęt nurkowy, obsługiwać go pod wodą. Zapoznasz się także z technikami pływania pod wodą i radzenia sobie z różnymi problemami tak by w każdej sytuacji móc pomóc sobie, lub partnerowi.
Dive Spot
Teoria – do teorii podchodzimy elastycznie, to Ty wybierasz sposób nauki: - Indywidualna – uczysz się z podręcznika, DVD lub aplikacji PADI OWD Touch (dostępnej na urządzenia z systemem Android lub macOS). Spotykamy się na zaliczenie egzaminu końcowego.
- Mieszana – uczysz się samodzielnie, jednak spotykamy się na zaliczenie poszczególnych sprawdzianów wiedzy podsumowujących kolejne rozdziały wiedzy z podręcznika, w sytuacji, jeżeli jakiś temat jest dla Ciebie niejasny – przeprowadzamy wykład uzupełniający. Na koniec piszemy egzamin zaliczeniowy.
- Klasyczna – spotykamy się na pięć sesji teoretycznych, w trakcie których przekazujemy Ci całą wiedzę z podręcznika. Po każdej sesji piszesz test sprawdzający wiedzę z danego modułu, a na koniec piszesz egzamin. Wybór opcji teorii nie wpływa na wysokość ceny kursu.

basen

Wyjazd na wody otwarte. Kurs kończysz czterema nurkowaniami w jednym z polskich akwenów, lub na jednym z naszych zagranicznych wyjazdów. Planujemy i wykonujemy cztery nurkowania pod opieką instruktora, powtarzamy część ćwiczeń z sesji basenowej.
W przypadku wyboru opcji zakończenia kursu w Polsce możesz zdecydować się na zakończenie kursu w suchym skafandrze. Tym sposobem podnosisz sobie komfort nurkowań w zimnej wodzie, uzyskujesz od razu umiejętności i uprawnienia do nurkowania w suchym skafandrze (dochodzi dodatkowa sesja z nurkowaniem w suchym skafandrze, otrzymujesz także certyfikat i podręcznik do kursu Nurkowanie w Suchym Skafandrze - dopłata do tej opcji kursu wynosi 300zł).
W trakcie nurkowań dodatkowo uczysz się korzystać z bojki sygnalizacyjnej, kompasu nurkowego a także wypełniać nurkowy logbook. Te nurkowania nie mają charakteru testu – są to po prostu normalne i pełnoprawne nurkowania, które wykonujesz wraz ze swoim partnerem, a Waszym przewodnikiem jest instruktor. Po zaliczeniu wszystkich elementów kursu otrzymujesz uprawnienia nurkowe i świat podwodny stoi przed Tobą otworem.Pamiętaj jednak, że nie jesteś sam(a). Wszyscy nasi kursanci automatycznie stają się członkami Klubu 4Divers. W ten sposób masz dostęp do atrakcyjnych zniżek na zakup sprzętu, do atrakcyjnej oferty naszych innych szkoleń a także wyjazdów, na których zawsze będziesz mieć z kim nurkować, zawsze będzie profesjonalna opieka Divemastera albo Instruktora. Z nami bezpiecznie postawisz pierwsze kroki pod wodą, poznasz nowych ludzi, z którymi będziesz dzielić pasję.
Nurkowanie to sport partnerski – ale nie bój się, jeżeli nie masz z kim przyjść na kurs. Z nami zawsze będziesz mieć z kim nurkować!

basen

Cena kursu:
Wariant ekonomiczny – 950zł – spotykamy się na kolejne zajęcia zgodnie z ustalonym z grupą harmonogramem, jeżeli ktoś nie może przyjść na jedne zajęcia, zalicza daną sesję z kolejną grupą, ewentualnie płaci za indywidualne zajęcia zaliczające brakujące ćwiczenia.
Wariant elastyczny – 1200zł – harmonogram zajęć jest układany indywidualnie (dla zainteresowanych jest także opcja zajęć weekendowych).
Wariant indywidualny – 1800zł – kurs prowadzony w układzie 1 kursant – 1 instruktor. Terminy zajęć ustalane indywidualnie. Szczególnie polecane ludziom zapracowanym, którzy potrzebują elastycznego toku nauczania. Polecamy tą wersję także osobom, które potrzebują indywidualnego podejścia i cenią sobie komfort wyłączności.

Opłata za dodatkowe zajęcia basenowe (doszkalające, uzupełniające) – 50zł Zajęcia demonstracyjne – tzw. intro nurkowe w postaci pierwszej sesji basenowej dla ludzi, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, czy nurkowanie to sport dla nich – 150zł (jeżeli zdecydujesz się na kurs po tej sesji, kwota ta odejmowana jest od ceny kursu). UWAGA: PROMOCJA - INTRO NURKOWE 75 ZŁ

Co cena zawiera:
Pięć sesji basenowych,
Kompletny sprzęt nurkowy, ładowanie powietrzem butli nurkowych,
Sesja teoretyczna w którejkolwiek formie,


Czego cena nie zawiera:
Materiałów szkoleniowych i opłaty certyfikacyjnej. Podręcznik w wersji klasycznej, albo interaktywnej (Komputer stacjonarny, przenośny z dostępem do internetu, urządzenia przenośne z systemem Android lub iOS) z interaktywnymi quizami i sprawdzianami wiedzy – 300zł.
Kosztów wyjazdu na Wody Otwarte, gdzie będziesz kończyć kurs. Wyjazd wybierzesz z naszej oferty zależnie od swoich możliwości i fantazji. Zaczynając od wyjazdów krajowych weekendowych, a kończąc na wyjazdach za granicę na tydzień. Koszt przykładowego wyjazdu na weekend w Polskę to mniej więcej 300 - 400zł (nocleg, wyżywienie, itp.)


Start kolejnych kursów OWD (I spotkanie organizacyjne i informacyjne):


5.09.2017, godz. 19:00


3.10.2017, godz. 19:00


14.11.2017, godz. 19:00


16.01.2018, godz. 19:00 - uwaga, w sprawie spotkania informacyjno organizacyjnego prosimy o kontakt e-mail, lub telefonicznie, gdyż prawdopodobnie spotkanie organizowane będzie już w nowej siedzibie - Łomianki, ul. Kolejowa 25. :-)