Kurs Ratownik Nurkowy - Rescue Diver Padi

Najważniejszy rekreacyjny kurs nurkowania! Przychodzi taki moment w życiu każdego nurka, że czuje, że już coś potrafi, że już dobrze sobie radzi nad i pod wodą. Coraz częściej zauważa jak nurkują inni, chętnie dzieli się swoją wiedzą z mniej doświadczonymi nurkami, zauważa ich błędy i nieprawidłowe zachowania. To jest doskonały czas by zabrać się za kurs Rescue. W ten sposób będziesz móc przeciwdziałać i zapobiegać różnym potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom. A kiedy stanie się najgorsze, będziesz w stanie pomóc w sposób profesjonalny. Każdy człowiek powinien posiadać podstawową wiedzę dotyczącą udzielenia pierwszej pomocy, dla osób nurkujących jest to wyjątkowo pożądana umiejętność.
Zaliczenie tego kursu daje możliwość nauczenia się nurkowania w sytuacjach trudnych, gdzie trzeba pomyśleć o innych nurkach, radzeniu sobie w momencie wypadku nurkowego, atakach paniki, ale również zapobieganiu im. Jest to wymagające szkolenie, ponieważ opiera się przede wszystkim na symulacjach sytuacji awaryjnych prowadzonych w jak najbardziej realistyczny sposób. Jest to niezwykle satysfakcjonujące i ciekawe szkolenie, pozwalające na podniesienie umiejętności na nowy, wyższy poziom doświadczenia.

Co można Uzyskać:
Nowe umiejętności radzenia sobie w sytuacji awaryjnej i zapobiegania problemom, zanim jeszcze wystąpią. Poznać i przećwiczyć procedury ratownicze zarządzania akcja ratunkową w razie wypadku. Ważne jest również to, że kurs ten otwiera drogę do dalszego rozwijania swoich umiejętności. Posiadając już certyfikat RescueDiver można przystąpić do kursu na pierwszy profesjonalny stopień PADI Divemaster, a później PADI asystent Instruktora i PADI Instruktor. Jeśli nie intersuje Cię ścieżka zawodowa, to posiadając ten certyfikat oraz 5 specjalizacji PADI możesz ubiegać się o przyznanie tytułu Master ScubaDiver - najwyższego stopnia w nie-profesjonalnej hierarchii PADI.

Część teoretyczna
W trakcie zdobywania wiedzy koniecznej do uzyskania stopnia Rescue Diver, podobnie jak we wcześniejszych kursach OWD i AOWD konieczna jest praca własna z dostarczonymi materiałami (książką i filmem). Następnie na spotkaniu z instruktorem jest wykład, który ma na celu rozwinięcie i wytłumaczenie niektórych zagadnień. Podsumowaniem zajęć teoretycznych jest egzamin, oraz pisemne przygotowanie własnego scenariusza wypadku nurkowego.

Część praktyczna

W trakcie wyjazdu nad wybrany akwen nurkowy, ćwiczy się w praktyce wiedzę zdobytą w trakcie szkolenia teoretycznego. Dlatego uczymy właściwej reakcji na stres, udzielania pierwszej pomocy w czasie nurkowania, prawidłowej obsługi sprzętu ratowniczego.

W ramach zajęć w wodzie ćwiczymy:
autoratownictwo
pomoc nurkowi, który wpadł w panikę
wydobywanie nieprzytomnego nurka na powierzchnię wody
zarządzania akcją ratunkową
procedurę postępowania z nieprzytomnym nurkiem na powierzchni
techniki holowania i dalszej akcji ratunkowej po dotarciu do brzegu
procedur pierwszej pomocy w przypadku urazów związanych z ciśnieniem

Zwieńczeniem wszystkich powyższych ćwiczeń będzie wzięcie udziału w scenariuszach ratowniczych odzwierciedlających realne sytuacje.

Kto może zapisać się na kurs?
W tych zajęciach mogą uczestniczyć osoby, które:
ukończyły 15 rok życia (osoby powyżej 12 roku życia kończą kurs Junior PADI Adventure Open Diver),
posiadają certyfikat PADI Adventure Open Water Diver lub równorzędny certyfikat innej organizacji,
ukończyły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej (EFR) w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Koszty kursu:
Cena kursu Rescue - 850zł, materiały i certyfikat - 250zł.

Cena kursu EFR - 350zł z podręcznikiem i certyfikatem.

Termin kolejnej edycji kursu Rescue:
wtorek 11.12.2018, godzina 19:30

W sprawie kursu prosimy o kontakt