Rodzinne wakacje na Bali

KIEDY: 1.06 -31.07.2016
GDZIE: Bali
CENA: nocleg 450$ za dziesięć dni (za pokój) zł + przelot ok. 2400 zł, nurkowania ok. 150$ za dzień nurkowyZbuduj swój własny wyjazd nurkowy. Nasz operator będzie do Twojej dyspozycji na miejscu w okresie czerwiec - lipiec. To Ty decydujesz, kiedy jedziesz..
Bali jest miejscem uważanym przez wielu turystów za najlepsze miejsce na wakacje na świecie - sympatyczni mieszkańcy, sielanka, niesamowite krajobrazy, przyjazny i cieplutki klimat oraz niepowtarzalne nurkowania! Możemy spotkać tu manty i słynne mola mola; pod wodą czeka nas zachwycający świat koralowców i ukwiałów oraz bogactwo życia makro. Teraz dzięki promocjom na bilety lotnicze i specjalnej rodzinnej cenie hotelu, a także zniżkach w ofercie nurkowań i wycieczek, Bali staje się naprawdę dostępne dla każdego.
Na miejscu opieka polskiego przewodnika !
OD CEN wycieczek i nurkowań 5% rabatu (tylko czerwiec i lipiec 2016)

Sanur Guest House - nowy hotel z basenem
Sanur Guest House
Nowy hotel w Sanur, posiada własny basen. Usytuowany jest w idealnym miejscu – 5 minut spacerkiem od morza, w okolicy od centrum Sanur (bary, restauracje, sklepy, pamiątki – wszystko na wyciągnięcie ręki). Hotel posiada 4 pokoje z łóżkami singiel i 4 pokoje z łóżkami double, bezpłatne wifi, 24 – godzinną obsługę, własny bar i centrum nurkowe. Obsługa hotelu i samo miejsce tworzą niepowtarzalny, sielankowy klimat. Dojazd z i na lotnisko zajmuje tylko 30 minut.
ZOBACZ HOTEL

Nurkowania, snorkeling, cennik:
Pool training try dive: 59 USD
Blue lagoon całodzienna wyprawa: 150 USD
Amed całodzienna wyprawa: 150 USD
Wrak USS Liberty: 150 USD
Manta / Mola-Mola: 170 USD
Padang Bay Region: 130 USD
Padang Bay Shark point: 140 USD/2 nurkowania
Nusa Penida Region: 150 USD/2 nurkowania
Menjangan Region : 160 USD/2 nurkowania
Tulamben Region: 125 USD/2 nurkowania
Odświeżenie umiejętności OWD w basenie:39 USD

Snorkeling
Nusa Penida Region: 75 USD
Padang Bay Region: 75 USD
Tulamben Region: 75 USD
Menjangan Region: 85 USD


Miejsca nurkowe - opisy:
Nusa Penida - W tym rejonie znajdują się trzy wyspy Nusa Penida, Nusa Lembongan oraz Nusa Ceningan. Wyspy położone są na wschód od Denpasar, od którego oddziela je cieśnina Badung. Miejsca nurkowe, otaczające wyspy, są w ocenie znawców jednymi z najciekawszych miejsc nurkowych w Indonezji. Jednak warunki tam panujące stwarzają niekiedy spore wyzwanie ze względu na silne prądy, osiągającecztery i więcej węzłów. Prądy z wnętrza oceanu, oprócz doskonałej widoczności powodują znaczne spadki temperatury wody. Oto niektóre z nich:
Manta Point - znajduje się przy wyspie Nusa Penida w okolicach przylądka Padan. Tytułową atrakcją tego miejsca są spotykane tam Manty. Niemalże ze stuprocentową pewnością możemy liczyć na spotkanie grup nawet do kilkunastu osobników. Niektóre z nich mogą osiągać nawet do 5 m rozpiętości.

Warunki:
Maksymalna głębokość 15m
Widoczność 10 - 15m
Dość silne falowanie

Crystal Bay (Penida Bay) – u wejścia do cieśniny Toyapakeh, oddzielającej Nusa Penida od wyspy Nusa Lembongan znajduje się sympatyczna zatoka z widokiem na skalistą wysepkę w formie odpoczywającego słonia. Miejsce znane niemalże na całym świecie, a to ze względu na możliwość obserwowania tam unikalnych ryb Mola Mola (oceanic sunfish).

Warunki:
Maksymalna głębokość 40m +
Widoczność 30m+
Czasami bardzo silne prądy

Toyapakeh – mała muzułmańska wioska na przeciwległym północnym krańcu cieśniny o tej samej nazwie. Na dość ostro opadającym zboczu rafy możemy zaobserwować ogromne bogactwo korali i ryb. Zanurzając się do głębokości 25 - 30 m możemy czasami spotkać Mola Mola , duże grupy Bat Fish, Unikorn Fish a czasami nawet rekiny White Tip.

Warunki:
Maksymalna głębokość 30m+
Widoczność 30m+
Czasami bardzo silne prądy

S.D. - Nazwa wzięła się od powszechnie używanego skrótu nazwy „Sekolah Dasar” (szkoła podstawowa), czyli okolicznej szkoły podstawowej, w pobliżu której rozpoczynamy nurkowanie. Stosunkowo dość łagodnie opadające zbocze pokryte jest wspaniałym dywanem korali. Również tutaj spotykamy liczne ławice ryb koralowych, a uważni obserwatorzy czasami wypatrzą zielonego Frog Fish’a.

Warunki:
Maksymalna głębokość 30m+
Widoczność 30m+
Czasami bardzo silny prąd

Sakenan (inaczej Jangka Point) – miejsce położone na północno - wschodnim krańcu wyspy Lembongan. Miejsce podobne do wyżej opisywanego S.D. Tutaj również możemy liczyć na towarzystwo rafowych rekinów White Tip.

Warunki:
Maksymalna głębokość 30m+
Widoczność 30m+
Czasami bardzo silny prąd

Padang Bai. To malutkie portowe miasteczko położone około 40 minut jazdy samochodem z Denpasar. Z portu Padang Bai kilka razy dziennie odchodzą promy na pobliski Lombok oraz inne wyspy archipelagu. Aby dostać się do miejsc nurkowych korzystamy z lokalnych łodzi typu Jukung. Są to niewielkie łodzie rybackie zabierające do 4 nurków, zaopatrzone w dwa pływaki i silnik zaburtowy. Do najbardziej oddalonych raf Tepekong i Mimpang podróż Jukungiem zajmuje nam 30 min.

Mimpang położony jest nieopodal Tepekong. Są to ostre, wystające na kilkanaście metrów nad powierzchnie wody skały. Miejsce to, często nawiedzane jest przez niezwykle silne prądy i falowanie. Niekiedy uniemożliwia to nurkowanie a często stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonych nurków. Nie mniej jednak pod opieką doświadczonych przewodników możemy z zapartym tchem obserwować grasujące tam rekiny rafowe White Tip, ogromne Giant Travely, żółwie oraz wspaniałą gamę kolorów, zapewnioną przez miękkie itwarde korale oraz liczne ławice ryb.

Warunki:
Maksymalna głębokość 30m+
Widoczność 30m+
Częste silne prądy i falowanie

Tepekonkg – to mała skalista wysepka 100x50m, nie posiadająca plaży. Bogactwo kolorów i kształtów serwują nam liczne miękkie i twarde korale. Podwodne jaskinie zamieszkałe są przez stada dorastających tam rekinów White Tip. Tutaj też często spotkamy żółwiedwóch gatunków (Hawksbill i Green Turtle). Również na Tepekong można zobaczyć pokaźnych rozmiarów Cuttle fish’e. Miejsce to wraz z Mimpang należy bezsprzecznie do czołówki miejsc nurkowych na Bali.

Warunki:
Maksymalna głębokość 30m+
Widoczność 30m+
Czasami bardzo silny prąd i falowanie

Blue Lagoon znajduje się tylko 5 min płynięcia łodzią od portu w Padang Bai. Jest to niewielka spokojna laguna z białym koralowym piaskiem. Możemy spotkać tutaj takie ciekawe okazy jak Black Frog Fish, Leaf Fish, mnóstwo krewetek i innych skorupiaków. Blue lagoon to również dobre miejsce na zrobienie nocnego nurkowania.

Warunki:
Maksymalna głębokość 20m+
Widoczność - 15m+
Czasami słaby prąd

Tulamben to chyba najsłynniejsze miejsce nurkowe na Bali. Mała spokojna wioska, na powierzchni nie zdradza swojego bogactwa. Wulkaniczna plaża pokryta jest okrągłymi kamieniami i czarnym wulkanicznym piaskiem. Jest ona bramą do wspaniałego bogactwa podmorskiej fauny i flory. Największą atrakcją tego miejsca jest wrak amerykańskiego statku USS Liberty. Już około 30m od plaży spoczywa zbudowany 1918 roku statek handlowy. Przełamany na pół, rozciąga się na długości ponad 100m, schodząc stopniowo w dół. Rufa z dobrze zachowaną ogromną płetwą sterową zaczyna się już na głębokości 3m a dziób statku z widocznym działem leży na 29 m.
11 stycznia 1942 r. USS Liberty został trafiony torpedami z japońskiej łodzi podwodnej podczas przekraczania cieśniny Lombok. Dwa amerykańskie niszczyciele usiłowały doholować poważnie uszkodzony statek do portu w Singaraja. Jednak nabierał on coraz więcej wody, tak że załoga opuściła go na plaży w Tulamben. Tu pozostał do 1963 r. Lokalni „przedsiębiorcy” opróżnili wrak z ładunku, którym wg niektórych źródeł był surowy kauczuk i szyny kolejowe. Przystąpili też do cięcia statku na złom. Dalsza eksploatacja została przerwana przez wybuch pobliskiego wulkanu Gunung Agung. Eksplozja była katastrofą dla ludności i środowiska. Dziesiątki tysięcy ludzi straciło życie a setki hektarów urodzajnych pól ryżowych zostało bezpowrotnie zniszczone. Wybuch wulkanu zepchnął USS Liberty z plaży pod wodę, przy okazji przełamując go na pół. Przez prawie 45 lat podwodne życie opanowało wrak, który stal się wspaniałym koralowym ogrodem. Tysiące ryb i korali oraz innych zwierząt sprawia, że to miejsce jest wg wielu najlepszym nurkowiskiem na Bali.
Łatwe warunki nurkowania kwalifikują to miejsce również dla nocnych nurkowań.

Warunki:
Maksymalna głębokość 30m+
Widoczność 15m+
Czasami słaby prąd i falowanie

Tulamben oferuje nam więcej atrakcyjnych miejsc nurkowych takich jak Drop Off, Paradise, Seraja (raj dla pasjonujących się podwodną makrofotografią) oraz kilka innych. W Tulamben znajdziemy też nieźle rozwiniętą bazę hotelową. Można tutaj spędzić 3 - 4 dni i praktycznie każde nurkowanie robić w innym niezapomnianym miejscu. Dojazd z Denpasar zajmuje nam około 2.5 godziny. Należy tu jednak podkreślić, że trudy podroży rekompensują nam zapierające dech w piersiach widoki na tarasowe pola ryżowe, mijane świątynie hinduskie, wulkan Gunug Agung oraz położone wzdłuż drogi malownicze wioski, w których zajęcia miejscowej ludności koncentrują się wzdłuż przejeżdżanej trasy.


Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Viktoria Travel. Treści zawarte na tej stronie mają charakter informacyjny, umieszczone są bezpłatnie przez przyjaciół CN 4divers.pl i nie stanowią oferty handlowej.