KIEDY: 2- 4.09.2016
GDZIE: Jezioro Narie, baza Narie Scuba Club
CENA: 345zł (260zł - nienurek)
IL. MIEJSC: 10 osNad Narie wybraliśmy się dobre dwa lata temu na Boże Ciało. Plan był, że zeksplorujemy ciekawe jeziora w okolicy Olsztyna. Były popularne Wukśniki, był Isąg, ale ze wszystkiego najbardziej spodobały się nam widoki spod wody Narie. Urokliwy zakątek schowany w cichej zatoczce z własną malowniczą wysepką. W regionie zatoki głębokości do dziesięciu może metrów, ale za to wszystko urokliwe, zwłaszcza okolice wyspy i szuwary przy cyplu, gdzie ryba wręcz się kotłowała. Żeby złapać głębokość, trzeba było się wybrać za cypel, ale moim zdaniem rzecz to totalnie zbędna, bo najciekawsze okoliczności podwodnej przyrody kryją się w ramach samej zatoki i okolic wyspy. Jedziemy tam teraz znowu. Specjalnie już po wakacjach, bo w sezonie jest to dość popularne miejsce, wypełnione po brzegi wakacjuszami. Teraz cały cypel, na którym leżą Kretowiny i ośrodek Krecik, na terenie którego znajduje się baza Narie Scuba Club, będzie należeć głównie do nas. Śpimy w pokojach gościnnych klubu Narie. Do dyspozycji nieduże, ale przytulne pokoje, dobrze wyposażony aneks kuchenny i restauracja "Bazar".


W trakcie wyjazdu możesz zacząć lub skończyć następujące kursy:
- OWD
- AOWD
- specjalizacja Suchy Skafander,
- specjalizacja Nurkowanie ze skuterem,
- warsztaty z podwodnej fotografii i filmowania.
Plan wyprawy:
Brakujący na wyjazd sprzęt wydajemy w czwartek (do godz. 18:00) i piątek (do godz. 12:00).


Plan wyprawy: Piątek – wyjazd w kierunku miejscowości Kretowiny. Integracja po przyjeździe, kolacja i nocleg
Sobota – śniadanie, nurkowania szkoleniowe i rekreacyjne, obiadokolacja, gry i zabawy ludowe, integracja i ognisko, dla upartych nurków możliwe nurkowanie nocne. ;-)
Niedziela – po śniadaniu biegniemy do wody, nurkujemy ile wlezie, potem powrót do Warszawy, zwrot sprzętu w Centrum Nurkowym.


Dojazd:
Siódemką na Olsztyn, Ostródę, potem drogą 531 przez Łuktę aż do Kretowin. Drogowskazy prowadzą na ośrodek Krecik, a potem już na Narie Scuba Club. Po przejechaniu szlabanu stajemy na parkingu klubu.


Zakwaterowanie:
Ośrodek Narie Scuba Club. Pokoje przytulne, do dyspozycji dobrze wyposażony aneks kuchenny.


Cena obejmuje:
Dwa noclegi
Dwa śniadania
Opłatę bazową dla nurków
Nurkowanie, ładowanie butli
Opiekę instruktorów nurkowania


Cena nie obejmuje:
Kosztów dojazdów
Wypożyczenia sprzętu nurkowego
Ważne: radzimy z odpowiednim wyprzedzeniem rezerwować sprzęt do wypożyczenia.