KIEDY: 10-12.03.2017
GDZIE: Kraków/Jaworzno
CENA: 329złDni krótkie, woda cieplejsza od powietrza, ale zwykle jest to najbardziej korzystny czas dla wizury we wszystkich polskich akwenach. Jeżeli chcesz zobaczyć, co to znaczy wizura powyżej dziesięciu metrów, to zapisz sobie ten termin w kalendarzu. Zakrzówek znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa. Zalany kamieniołom, wykuty w skale wapiennej o maksymalnej głębokości wynoszącej trzydzieści jeden metrów. Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany, wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody. Nad wodę i zarazem na teren bazy wjeżdża się drogą, którą wywożono kiedyś urobek z kamieniołomu. Droga ta znika pod wodą, prowadzi dalej łagodnie schodząc serpentyną do samego dna i to wokół niej gromadzą się największe atrakcje tego nurkowiska. Na drodze znajdują się różne istotne atrakcje akwenu: platformy do ćwiczeń, wraki samolotów i pojazdów, a także dawna przebieralnia robotników. Po lewej stronie od drogi, niedaleko od brzegu znajduje się półka z zalanymi drzewami, drewnianym statkiem do ćwiczeń nurkowań wrakowych. Warto także ponurkować przy ścianach otaczających drogę i akwen. Pełno tam półek, załomów i nawisów skalnych. Widoczność pod wodą jest równie unikalna jak sam akwen - dochodzi czasami nawet do 15 m zależnie od pory roku. To jest czas aby pomyśleć o suchym skafandrze i nigdy nie kończyć sezonu nurkowego. Po każdym nurku będzie można dogrzać się w zamkniętych pomieszczeniach lub przy gorącej herbacie. Wieczorem natomiast czekają nas spacery po Krakowie, liczne bary i restauracje ze smacznym jedzeniem.
Koparki w Jaworznie to akwen zdecydowanie mniejszy, ale równie uroczy. Tutaj przede wszystkim ogląda się dwie przeogromne koparki, których skala robi niesamowite wrażenie, do tego statek wycieczkowy "Wlihelm", dobra przejrzystość wody i mamy przepis na co najmniej dwa udane nurkowania. Między nurkowaniami będziemy dogrzewać się ciepłymi napojami i suszyć w zamkniętych pomieszczeniach.

W trakcie wyjazdu możesz zacząć lub skończyć następujące kursy:
- OWD
- AOWD
- specjalizacja Suchy Skafander,
- specjalizacja Nurkowanie Głębokie,
- specjalizacja Nurkowanie ze skuterem,
- specjalizacja Nurkowanie Wrakowe.
Plan wyprawy:
czwartek – odbiór sprzętu do godziny 18:00 lub w piątek przed południem.
piątek - wyjazd do Krakowa. Wieczorem integracja na mieście.
sobota – godz 8.00 śniadanie i wyjazd nad zalew Zakrzówek (ul. Wyłom). Spotkanie na Zakrzówku o 9.00. Nurkowania maks. do 16:00, powrót do hotelu, wyjazd na jedzenie i integrację na Starym Mieście
Niedziela – godz 8.00 śniadanie, spakowanie i wymeldowanie. Wyjazd na Zakrzówek lub na Koparki zależnie od warunków pogodowych panujących na akwenach.
Powrót do Warszawy i ewentualnie wspólny posiłek w trasie.

Zakwaterowanie (zależnie od dostępności miejsc noclegowych):
Nocujemy w Zajeździe "Srebrna Góra", ul. Księcia Józefa 120 30-215 Kraków. W cenie pokoju śniadanie w formie bufetu, albo:
Nocujemy w Ośrodku "Kolna" *, ul. Kolna 2, blisko obwodnicy, od strony Zakopanego. Z okien mamy piękny widok na Klasztor w Tyńcu.

Cena obejmuje:
Dwa noclegi ze śniadaniami
Wejścia na teren bazy nurkowej i akwenu
Nurkowanie bez limitów
Opiekę instruktorów nurkowania
*) W cenie pokoju godzina basenu lub siłowni w ośrodku. Ośrodek ma swój zewnętrzny parking, a za dodatkową opłatą 15zł/doba można skorzystać z parkingu podziemnego bezpośrednio pod częścią hotelową.

Cena nie obejmuje:
Kosztów dojazdów
Kosztów obiadów
Ładowania butli (1,50/litr powietrza)
Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursantów).
 
 
 

W sprawie wyjazdu prosimy o kontakt