KIEDY: 28-30.042017
GDZIE: Kraków
CENA: 329złWiosnę czuć już w powietrzu, ciepłe promienie słońca rozgrzewają krew w żyłach i pobudzają do aktywności. Czas wzmożonego ruchu na polskich akwenach nadchodzi. Nurkowie piankowi budzą się ze snu zimowego i zaczynają się rozglądać po polskich akwenach. Jednym z najpopularniejszych akwenów jest z pewnością Zakrzówek, który znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa. Zalany kamieniołom, wykuty w skale wapiennej o maksymalnej głębokości wynoszącej trzydzieści jeden metrów. Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany, wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody. Nad wodę i zarazem na teren bazy wjeżdża się drogą, którą wywożono kiedyś urobek z kamieniołomu. Droga ta znika pod wodą, prowadzi dalej łagodnie schodząc serpentyną do samego dna i to wokół niej gromadzą się największe atrakcje tego nurkowiska. Na drodze znajdują się różne istotne atrakcje akwenu: platformy do ćwiczeń, wraki samolotów i pojazdów, a także dawna przebieralnia robotników. Po lewej stronie od drogi, niedaleko od brzegu znajduje się półka z zalanymi drzewami, drewnianym statkiem do ćwiczeń nurkowań wrakowych. Warto także ponurkować przy ścianach otaczających drogę i akwen. Pełno tam półek, załomów i nawisów skalnych. Widoczność pod wodą jest równie unikalna jak sam akwen - dochodzi czasami nawet do 15 m zależnie od pory roku. To jest czas aby pomyśleć o suchym skafandrze i nigdy nie kończyć sezonu nurkowego. Trzeba korzystać z długich dni i ładnej pogody - tym razem zamierzamy posiedzieć na Zakrzówku do wieczora - wykonać nurkowania nocne, a między nurkowaniami odpoczywać na świeżym powietrzu, przygotowywać sobie przekąski na grillu.

W trakcie wyjazdu możesz zacząć lub skończyć następujące kursy:
- OWD
- AOWD
- specjalizacja Suchy Skafander,
- specjalizacja Nurkowanie Głębokie,
- specjalizacja Nurkowanie ze skuterem,
- specjalizacja Nurkowanie Wrakowe.
Plan wyprawy:
czwartek – odbiór sprzętu do godziny 18:00 lub w piątek przed południem.
piątek - wyjazd do Krakowa. Wieczorem integracja na mieście.
sobota – godz 8.00 śniadanie i wyjazd nad zalew Zakrzówek (ul. Wyłom). Spotkanie na Zakrzówku o 9.00. Nurkowania do oporu do zmierzchu, powrót do hotelu. Jemy w międzyczasie, między nurkowaniami - rozstawiamy grilla.
Niedziela – godz 8.00 śniadanie, spakowanie i wymeldowanie. Wyjazd na Zakrzówek.
Powrót do Warszawy i ewentualnie wspólny posiłek w trasie.

Zakwaterowanie:
Nocujemy w Ośrodku "Kolna" *, ul. Kolna 2, blisko obwodnicy, od strony Zakopanego. Z okien mamy piękny widok na Klasztor w Tyńcu.

Cena obejmuje:
Dwa noclegi ze śniadaniami
Wejścia na teren bazy nurkowej i akwenu
Nurkowanie bez limitów
Opiekę instruktorów nurkowania
*) W cenie pokoju godzina basenu lub siłowni w ośrodku. Ośrodek ma swój zewnętrzny parking, a za dodatkową opłatą 15zł/doba można skorzystać z parkingu podziemnego bezpośrednio pod częścią hotelową.

Cena nie obejmuje:
Kosztów dojazdów
Kosztów obiadów
Ładowania butli (1,50/litr powietrza)
Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursantów).
 
 
 

W sprawie wyjazdu prosimy o kontakt