KIEDY: 16 - 18.09.2016
GDZIE: Kraków
CENA: 360zł (280zł - nienurek),
IL. MIEJSC: 20 osZapraszamy na nurkowania w kamieniołomie Zakrzówek.
Nadchodzi powoli koniec lata. Dni jeszcze są dość długie, słońca nie brakuje, ale chłodniejsze noce robią swoje. My wybieramy się na nurkowanie w kamieniołomie Zakrzówek wchodzącym w skład Parku Krajobrazowego "Skałki Twardowskiego". Zakrzówek znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa. Nasze nurkowisko to zalany kamieniołom, wykuty w skale wapiennej. Jego głębokość maksymalna wynosi 31 metrów. Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany, wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody. Nad wodę i zarazem na teren bazy wjeżdża się drogą, którą wywożono kiedyś urobek z kamieniołomu. Droga ta znika pod wodą, prowadzi dalej łagodnie schodząc serpentyną do samego dna i to wokół niej gromadzą się największe atrakcje tego nurkowiska. Na drodze znajdują się różne istotne atrakcje akwenu: platformy do ćwiczeń, wraki samolotów i pojazdów, a także dawna przebieralnia robotników. Po lewej stronie od drogi, niedaleko od brzegu znajduje się półka z zalanymi drzewami, drewnianym statkiem do ćwiczeń nurkowań wrakowych. Warto także ponurkować przy ścianach otaczających drogę i akwen. Pełno tam półek, załomów i nawisów skalnych. Widoczność pod wodą jest równie unikalna jak sam akwen - dochodzi czasami nawet do 15 m zależnie od pory roku. To jest czas aby pomyśleć o suchym skafandrze i nigdy nie kończyć sezonu nurkowego. Po każdym nurku będzie można dogrzać się na słoneczku lub przy gorącej herbacie.. Wieczorem natomiast czekają nas spacery po Krakowie, liczne bary i restauracje ze smacznym jedzeniem.

W trakcie wyjazdu możesz zacząć lub skończyć następujące kursy:
- OWD
- AOWD
- specjalizacja Suchy Skafander,
- specjalizacja Nurkowanie Głębokie,
- specjalizacja Nurkowanie na Nitroksie,
- specjalizacja Nurkowanie ze skuterem,
- specjalizacja Nurkowanie Wrakowe.
Plan wyprawy:
czwartek – odbiór sprzętu w godzinach 18-20
piątek - wyjazd do Krakowa, do Ośrodka Olimpijskiego Kolna, gdzie śpimy. Wieczorem integracja na mieście.
sobota – godz 8.00 śniadanie i wyjazd nad zalew Zakrzówek (ul. Wyłom). Spotkanie na Zakrzówku o 9.00. Wieczorem spacer, jedzenie i integracja na Starym Mieście
Niedziela – godz 8.00 śniadanie,spakowanie i wymeldowanie. Wyjazd na Zakrzówek.
Powrót do Warszawy i ewentualnie wspólny posiłek w trasie.

Zakwaterowanie:
Nocujemy w Ośrodku "Kolna", ul. Kolna 2, blisko obwodnicy, od strony Zakopanego. Z okien mamy piękny widok na Klasztor w Tyńcu.

Cena obejmuje:
Dwa noclegi*
Dwa śniadania
Wejścia na teren bazy nurkowej i akwenu
Nurkowanie bez limitów
Opiekę instruktorów nurkowania
koszt 3-krotnego ładowania butli
*) W cenie pokoju godzina basenu lub siłowni w ośrodku. Ośrodek ma swój zewnętrzny parking, a za dodatkową opłatą 15zł/doba można skorzystać z parkingu podziemnego bezpośrednio pod częścią hotelową.

Cena nie obejmuje:
Kosztów dojazdów
Kosztów obiadów
Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursantów).
 
 
 

W sprawie wyjazdu prosimy o kontakt