KIEDY: wiosna 2018
CENA: wkrótce szczegółyWracamy do tajemniczej Estonii, do Zalanego Gułagu Rummu. Byłe sowieckie więzienie zlokalizowane przy kamieniołomie Rummu Karjäär - teraz spora część kompleksu znajduje się pod wodą, odkąd więzienie zamknięto, wyrobisko porzucono i wyłączono pompy odprowadzające wody gruntowe. Jedno z najciekawszych nurkowisk w Europie - tajemnicze, robiące niesamowite wrażenie, a jednak dostępne nawet dla niedoświadczonego nurka. Jedziemy tam drugi raz, wiemy, że warto! Tych nurkowań nigdy nie zapomnisz. Większość nurkowań wykonasz do około dziesięciu metrów głębokości, ale mnogość atrakcji zaspokoi wszystkie gusta. Niesamowite budynki, mroczne mury i strażnice, mroczny las, miejsca wydobycia wapienia - wszystko przykryte lazurową wodą o nigdy nie słabnącej widoczności około dziesięciu metrów, w październiku woda powinna być wciąż ciepła, zatem suchy skafander nie jest obowiązkowy. Dla zainteresowanych - tym razem zamierzamy wykonać przynajmniej jeden dzień nurkowań na Bałtyku w Estonii i odwiedzić ich niesamowite wraki!
O naszej pierwszej wyprawie możesz przeczytać TUTAJ.
Obejrzyj film z naszej ostatniej wizyty w Rummu:Plan wyprawy:
Sprzęt na wyjazd wydajemy na dwa dni przed wyjazdem.
Możliwy jest transport w naszym pojeździe, dzielimy się kosztem paliwa.

- dzień 1 - Transport do Estonii nad jezioro Rummu. Zakwaterowanie.
- dzień 2-3 - śniadanie, nurkowania, o 18:00 obiadokolacja, integracja, ewentualne nurkowanie nocne
- dzień 4 - nurkowania na Bałtyku
- dzień 5 - powrót do domów

Zakwaterowanie:
Nocujemy w domkach myśliwskich niedaleko miejsca nurkowego.
domek
Cena obejmuje:
- 4 noclegi

- Pływającą platformę nurkową komfortowo mieszczącą do 20 nurków
- Opiekę naszego instruktora lub Divemastera

Cena nie obejmuje:
- posiłków - przyrządzamy sobie na miejscu w domkach - pełne wyposażenie, dodatkowo porządne duże grille i miejsce na ognisko.
- transportu (możliwy jest transport w naszym pojeździe, dzielimy się kosztem paliwa, ewentualnie dobieramy się w auta z pozostałymi uczestnikami).