KIEDY: 30.04.- 04.05.2018
CENA: 1279złWracamy do tajemniczej Estonii, do Zalanego Gułagu Rummu. Byłe sowieckie więzienie zlokalizowane przy kamieniołomie Rummu Karjäär - teraz spora część kompleksu znajduje się pod wodą, odkąd więzienie zamknięto, wyrobisko porzucono i wyłączono pompy odprowadzające wody gruntowe. Jedno z najciekawszych nurkowisk w Europie - tajemnicze, robiące niesamowite wrażenie, a jednak dostępne nawet dla niedoświadczonego nurka. Jedziemy tam kolejny raz, wiemy, że warto! Tych nurkowań nigdy nie zapomnisz. Większość nurkowań wykonasz do około dziesięciu metrów głębokości, ale mnogość atrakcji zaspokoi wszystkie gusta. Niesamowite budynki, mroczne mury i strażnice, mroczny las, miejsca wydobycia wapienia - wszystko przykryte lazurową wodą o nigdy nie słabnącej widoczności około dziesięciu metrów, w maju woda powinna mieć już około ośmiu - dziesięciu stopni, zatem suchy skafander nie jest obowiązkowy, choć zdecydowanie poprawi komfort nurkowań. Dla zainteresowanych - tym razem zamierzamy wykonać przynajmniej jeden dzień nurkowań na Bałtyku w Estonii i odwiedzić ich niesamowite wraki!
O naszej pierwszej wyprawie możesz przeczytać TUTAJ.
O naszej drugiej wyprawie możesz przeczytać TUTAJ - strona 32.

Obejrzyj filmiki z Rummu:Plan wyprawy:
Sprzęt na wyjazd wydajemy na dwa dni przed wyjazdem.
Możliwy jest transport w naszym pojeździe, dzielimy się kosztem paliwa.

- dzień 1 - Transport do Estonii nad jezioro Rummu. Zakwaterowanie.
- dzień 2-3 - śniadanie, nurkowania, o 18:00 obiadokolacja, integracja, ewentualne nurkowanie nocne
- dzień 4 - do wyboru: nurkowania na Bałtyku (opcjonalnie, płatne dodatkowo), nurkowania w Rummu, wycieczki po okolicy i do Tallina.
- dzień 5 - powrót do domów
-Rozkład wyjazdu i dni wolnych pozwala nam dość elastycznie zarządzać czasem dojazdu i powrotu. Być może dobrym pomysłem będzie dodatkowy nocleg po drodze i zatrzymanie się w drodze powrotnej na przykład w Rydze.
Zakwaterowanie:
Nocujemy w domkach myśliwskich niedaleko miejsca nurkowego. Domki są bardzo klimatyczne i urządzone ze smakiem w prostym skandynawskim stylu. Kuchnie są dobrze wyposażone, do tego łazienka, toaleta, sauna fińska, antresola z miejscami do spania. Wieczorami jak jest piękna pogoda, rozpalamy ognisko, albo przy gorszej aurze siadamy przy kominku i sączymy rozgrzewające napoje.
domek
Cena obejmuje:
- 4 noclegi

- Pływającą platformę nurkową komfortowo mieszczącą do 20 nurków
- Opiekę naszego instruktora lub Divemastera

Cena nie obejmuje:
- posiłków - przyrządzamy sobie na miejscu w domkach - pełne wyposażenie, dodatkowo porządne duże grille i miejsce na ognisko.
- transportu (możliwy jest transport w naszym pojeździe, dzielimy się kosztem paliwa, ewentualnie dobieramy się w auta z pozostałymi uczestnikami).