Kurs AOWD

Kurs AOWD

Bardzo dużo nurków wybiera ten kurs jako pierwszy po podstawowym kursie Open Water Diver. Jedni decydują się na ten kurs zaraz po zakończeniu kursu OWD, niektórzy podnoszą swoje uprawnienia dopiero po nabraniu doświadczenia pod wodą. Obie szkoły są dobre, choć każda ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Dużo też zależy od samego kandydata na AOWD. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć na tym etapie to taka, że jesteś już certyfikowanym nurkiem i teraz chcesz tylko podnieść swoje uprawnienia. Na kursie AOWD nie ma tak rozbudowanej teorii, ani egzaminu teoretycznego. Ten kurs to tylko i aż pięć nurkowań. A każde nurkowanie to zupełnie inna przygoda. Filozofia PADI jest taka, że AOWD ma oprócz poszerzenia uprawnień nurka dać mu przedsmak różnych rodzajów nurkowania, jakimi może się zainteresować w przyszłości. Stąd z założenia ten kurs dostosowujesz do swoich pomysłów na swoją przyszłość pod wodą.

Co daje ta specjalizacja

Po pierwsze – uzyskujesz uprawnienia do nurkowania do trzydziestu metrów. Każde z pięciu nurkowań daje Ci też szansę spróbowania różnych aktywności, konfiguracji, rozwiązań i okoliczności nurkowania, które potem możesz rozwijać na odpowiednich specjalizacjach nurkowania. Jak to rozumieć? To proste. Każde z pięciu nurkowań AOWD jest tak jakby przedsmakiem danej specjalizacji. Czujesz, że nurkowanie w Polsce może Ci się spodobać, chcesz w związku z tym zobaczyć jak się nurkuje w suchym skafandrze? Zatem jako jedno z nurkowań kursu AOWD wybierasz nurkowanie w suchym skafandrze. Chcesz spróbować nurkowania na skuterze? Super – w takim razie takie nurkowanie dobierzesz sobie do swojego kursu AOWD. Z pięciu nurkowań dwa masz narzucone przez program kursu: nurkowanie głębokie i nurkowanie nawigacyjne. W naszej szkole też stosujemy zasadę, że kursanci, którzy nie kończyli u nas kursu OWD i nie znamy ich nurkowych umiejętności (nie nurkowali z nami rekreacyjnie na przykład), jako jedno z nurkowań wykonują nurkowanie – doskonała pływalność (gdzie sprawdzamy i w razie czego rozwijamy umiejętności nurka w kwestii kontroli pływalności). Pozostałe nurkowania wybierasz w porozumieniu z instruktorem.

Część teoretyczna

Ogranicza się do krótkich wykładów i omówień przed i po nurkowaniach. Ty masz jedynie obowiązek przeczytać te rozdziały z podręcznika, które dotyczą wybranych przez ciebie nurkowań kursowych AOWD (w tym tych obowiązkowych). Pozostałe rozdziały nie są obowiązkowe.

Część praktyczna

Do wykonania mamy pięć nurkowań, w tym obowiązkowe:
– nurkowanie nawigacyjne (rozwijamy umiejętności nawigacji podwodnej),
– nurkowanie głębokie (schodzisz z instruktorem poniżej dwudziestu metrów, jest to wstęp do specjalizacji DEEP – nurkowanie głębokie),
– doskonała pływalność (dla kursantów OWD spoza naszej szkoły – rozszerzone ćwiczenia doskonalące umiejętność kontroli pływalności),
I te do wyboru (wybierasz tyle, by łączna ilość nurkowań AOWD wynosiła 5):
– nurkowanie nocne (szczególnie polecam, bardzo emocjonujące, zupełnie inna perspektywa na nurkowanie, po tym nurkowaniu będziesz mieć pełną wiedzę i umiejętności by wykonywać takie nurkowania),
– nurkowanie wrakowe (wstęp do specjalizacji wrakowej),
– nurkowanie w suchym skafandrze (wstęp do specjalizacji – suchy skafander)
– nurkowanie na nitroksie (opis specjalizacji)
– nurkowanie ze skuterem podwodnym (opis specjalizacji)
– nurkowanie z łodzi (to już w zasadzie kompletne i wystarczające przygotowanie do tego typu nurkowań)
– fotografia i filmowanie pod wodą (podstawy fotografii podwodnej, kwestie kompozycji, odpowiedniego oświetlenia, zmiany barw pod wodą)

Kto może się zapisać?

Posiadacz certyfikatu PADI Open Water Diver lub stopnia równorzędnego innej organizacji.

Dlaczego my?

Skupiamy się na tym, by każde nurkowanie, każdy typ nurkowania był tak przedstawiony i przeprowadzony by kursanci mieli jak najlepszy obraz danej wariacji na temat spędzania czasu pod wodą. Zapewniamy więc bogaty wybór sprzętu, który może być wymagany albo zalecany do danych typów nurkowania. Bojki wszelkiego typu, kołowrotki do nurkowań wrakowych, sprzęt fotograficzny, kamery, suche skafandry, skutery podwodne. To wszystko jest w zasięgu twoich rąk, jeżeli zdecydujesz się na kurs w naszej szkole. Wszystkie typy nurkowań prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów posiadających dużą praktykę w poszczególnych rodzajach nurkowań. Chętnie dzielimy się naszą praktyczną wiedzą dużo szerzej niż to przewiduje program danych nurkowań. Na zakupy dla naszych kursantów udzielamy atrakcyjnych rabatów. Możliwość płatności ratalnych.