Kurs OWD

Kurs podstawowy – PADI OPEN WATER DIVER

Cena kursu: 990 zł lub 99 zł/mc

Co cena zawiera:

  • zajęcia teoretyczne
  • pięć sesji basenowych,
  • kompletny sprzęt nurkowy, ładowanie powietrzem butli nurkowych na całość kursu
  • podręczniki
  • certyfikat (po zdanym egzaminie)
  • ubezpieczenie
  • opiekę wykwalifikowanej kadry

Czego cena nie zawiera:

  • kosztów związanych z wyjazdem kursanta na zajęcia na wodach otwartych (przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie)

Masz wątpliwości porównaj naszą ofertę z innymi centrami nurkowymi, które o wielu kosztach nie wspominają albo je ukrywają.

Nadchodzące kursy

There are no upcoming events at this time.

Dzięki temu kursowi uzyskasz uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 metrów, do wypożyczania sprzętu nurkowego, wchodzenia i korzystania z infrastruktury baz nurkowych na całym świecie. Uprawnienia federacji PADI są honorowane nawet w najdalszych zakątkach tego świata (a może nawet jeszcze dalej…).Kurs rozpoczynamy krótkim omówieniem organizacyjnym. Wypełniamy dokumenty rejestracyjne, omawiamy plan szkolenia, to jest świetny moment na zadawanie wszelkich pytań, które Cię nurtują – po to się spotykamy, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości odnośnie kursu. Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości, może wziąć udział w pierwszych zajęciach basenowych. W tym przypadku jeżeli nie zdecyduje się na kurs, płaci tylko za te zajęcia – 150zł.

Struktura kursu:

Kurs składa się z pięciu sesji basenowych (podane terminy startu kursów wyznaczają pierwsze zajęcia basenowe), części teoretycznej i wyjazdu na wody otwarte.

Sesje basenowe – pięć spotkań na basenie (szkolimy na basenie ICDS Łomianki, ul. Staszica 2), w trakcie których nauczysz się montować i wykorzystywać sprzęt nurkowy, obsługiwać go pod wodą. Zapoznasz się także z technikami pływania pod wodą i radzenia sobie z różnymi problemami tak by w każdej sytuacji móc pomóc sobie, lub partnerowi.

Teoria – do teorii podchodzimy elastycznie, to Ty wybierasz sposób nauki: – Indywidualna – uczysz się z podręcznika, DVD lub aplikacji PADI OWD Touch (dostępnej na urządzenia z systemem Android lub macOS). Spotykamy się na zaliczenie egzaminu końcowego.
– Mieszana – uczysz się samodzielnie, jednak spotykamy się na zaliczenie poszczególnych sprawdzianów wiedzy podsumowujących kolejne rozdziały wiedzy z podręcznika, w sytuacji, jeżeli jakiś temat jest dla Ciebie niejasny – przeprowadzamy wykład uzupełniający. Na koniec piszemy egzamin zaliczeniowy.
– Klasyczna – spotykamy się na pięć sesji teoretycznych, w trakcie których przekazujemy Ci całą wiedzę z podręcznika. Po każdej sesji piszesz test sprawdzający wiedzę z danego modułu, a na koniec piszesz egzamin. Wybór opcji teorii nie wpływa na wysokość ceny kursu.

PADI Open Water Diver

Wyjazd na wody otwarte. Kurs kończysz czterema nurkowaniami w jednym z polskich akwenów, lub na jednym z naszych zagranicznych wyjazdów. Planujemy i wykonujemy cztery nurkowania pod opieką instruktora, powtarzamy część ćwiczeń z sesji basenowej.
W przypadku wyboru opcji zakończenia kursu w Polsce możesz zdecydować się na zakończenie kursu w suchym skafandrze. Tym sposobem podnosisz sobie komfort nurkowań w zimnej wodzie, uzyskujesz od razu umiejętności i uprawnienia do nurkowania w suchym skafandrze (dochodzi dodatkowa sesja z nurkowaniem w suchym skafandrze, otrzymujesz także certyfikat i podręcznik do kursu Nurkowanie w Suchym Skafandrze – dopłata do tej opcji kursu wynosi 300zł).
W trakcie nurkowań dodatkowo uczysz się korzystać z bojki sygnalizacyjnej, kompasu nurkowego a także wypełniać nurkowy logbook. Te nurkowania nie mają charakteru testu – są to po prostu normalne i pełnoprawne nurkowania, które wykonujesz wraz ze swoim partnerem, a Waszym przewodnikiem jest instruktor. Po zaliczeniu wszystkich elementów kursu otrzymujesz uprawnienia nurkowe i świat podwodny stoi przed Tobą otworem.

Pamiętaj jednak, że nie jesteś sam(a). Wszyscy nasi kursanci automatycznie stają się członkami Klubu 4Divers. W ten sposób masz dostęp do atrakcyjnych zniżek na zakup sprzętu, do atrakcyjnej oferty naszych innych szkoleń a także wyjazdów, na których zawsze będziesz mieć z kim nurkować, zawsze będzie profesjonalna opieka Divemastera albo Instruktora. Z nami bezpiecznie postawisz pierwsze kroki pod wodą, poznasz nowych ludzi, z którymi będziesz dzielić pasję.
Nurkowanie to sport partnerski – ale nie bój się, jeżeli nie masz z kim przyjść na kurs. Z nami zawsze będziesz mieć z kim nurkować!PADI Open Water Diver