Kurs OWD

Kurs podstawowy – PADI OPEN WATER DIVER

Cena kursu: 1700 zł

Co cena zawiera:

  • zajęcia teoretyczne
  • pięć sesji basenowych,
  • kompletny sprzęt nurkowy, ładowanie powietrzem butli nurkowych na całość kursu
  • podręczniki
  • certyfikat (po zdanym egzaminie)
  • ubezpieczenie
  • opiekę wykwalifikowanej kadry

Czego cena nie zawiera:

  • kosztów związanych z wyjazdem kursanta na zajęcia na wodach otwartych (przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie)

Masz wątpliwości porównaj naszą ofertę z innymi centrami nurkowymi, które o wielu kosztach nie wspominają albo je ukrywają.

Dzięki temu kursowi uzyskasz uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 metrów, do wypożyczania sprzętu nurkowego, wchodzenia i korzystania z infrastruktury baz nurkowych na całym świecie. Uprawnienia federacji PADI są honorowane nawet w najdalszych zakątkach tego świata (a może nawet jeszcze dalej…).Kurs rozpoczynamy krótkim omówieniem organizacyjnym. Wypełniamy dokumenty rejestracyjne, omawiamy plan szkolenia, to jest świetny moment na zadawanie wszelkich pytań, które Cię nurtują – po to się spotykamy, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości odnośnie kursu. Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości, może wziąć udział w pierwszych zajęciach basenowych. W tym przypadku jeżeli nie zdecyduje się na kurs, płaci tylko za te zajęcia – 150zł.

Struktura kursu:

Kurs składa się z pięciu sesji basenowych (podane terminy startu kursów wyznaczają pierwsze zajęcia basenowe), części teoretycznej i wyjazdu na wody otwarte.

Sesje basenowe – pięć spotkań na basenie (szkolimy na basenie ICDS Łomianki, ul. Staszica 2), w trakcie których nauczysz się montować i wykorzystywać sprzęt nurkowy, obsługiwać go pod wodą. Zapoznasz się także z technikami pływania pod wodą i radzenia sobie z różnymi problemami tak by w każdej sytuacji móc pomóc sobie, lub partnerowi.

Teoria – do teorii podchodzimy elastycznie, to Ty wybierasz sposób nauki: – Indywidualna – uczysz się z podręcznika, DVD lub aplikacji PADI OWD Touch (dostępnej na urządzenia z systemem Android lub macOS). Spotykamy się na zaliczenie egzaminu końcowego.
– Mieszana – uczysz się samodzielnie, jednak spotykamy się na zaliczenie poszczególnych sprawdzianów wiedzy podsumowujących kolejne rozdziały wiedzy z podręcznika, w sytuacji, jeżeli jakiś temat jest dla Ciebie niejasny – przeprowadzamy wykład uzupełniający. Na koniec piszemy egzamin zaliczeniowy.
– Klasyczna – spotykamy się na pięć sesji teoretycznych, w trakcie których przekazujemy Ci całą wiedzę z podręcznika. Po każdej sesji piszesz test sprawdzający wiedzę z danego modułu, a na koniec piszesz egzamin. Wybór opcji teorii nie wpływa na wysokość ceny kursu.

PADI Open Water Diver

Wyjazd na wody otwarte. Kurs kończysz czterema nurkowaniami w jednym z polskich akwenów, lub na jednym z naszych zagranicznych wyjazdów. Planujemy i wykonujemy cztery nurkowania pod opieką instruktora, powtarzamy część ćwiczeń z sesji basenowej.
W przypadku wyboru opcji zakończenia kursu w Polsce możesz zdecydować się na zakończenie kursu w suchym skafandrze. Tym sposobem podnosisz sobie komfort nurkowań w zimnej wodzie, uzyskujesz od razu umiejętności i uprawnienia do nurkowania w suchym skafandrze (dochodzi dodatkowa sesja z nurkowaniem w suchym skafandrze, otrzymujesz także certyfikat i podręcznik do kursu Nurkowanie w Suchym Skafandrze – dopłata do tej opcji kursu wynosi 300zł).
W trakcie nurkowań dodatkowo uczysz się korzystać z bojki sygnalizacyjnej, kompasu nurkowego a także wypełniać nurkowy logbook. Te nurkowania nie mają charakteru testu – są to po prostu normalne i pełnoprawne nurkowania, które wykonujesz wraz ze swoim partnerem, a Waszym przewodnikiem jest instruktor. Po zaliczeniu wszystkich elementów kursu otrzymujesz uprawnienia nurkowe i świat podwodny stoi przed Tobą otworem.

Pamiętaj jednak, że nie jesteś sam(a). Wszyscy nasi kursanci automatycznie stają się członkami Klubu 4Divers. W ten sposób masz dostęp do atrakcyjnych zniżek na zakup sprzętu, do atrakcyjnej oferty naszych innych szkoleń a także wyjazdów, na których zawsze będziesz mieć z kim nurkować, zawsze będzie profesjonalna opieka Divemastera albo Instruktora. Z nami bezpiecznie postawisz pierwsze kroki pod wodą, poznasz nowych ludzi, z którymi będziesz dzielić pasję.
Nurkowanie to sport partnerski – ale nie bój się, jeżeli nie masz z kim przyjść na kurs. Z nami zawsze będziesz mieć z kim nurkować!PADI Open Water Diver